Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starachowicki Pałacyk po remoncie zachwyca. Po raz pierwszy pokazano odnowione wnętrza. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Tak prezentują się wnętrza odnowionego zabytkowego Pałacyku w Starachowicach
Tak prezentują się wnętrza odnowionego zabytkowego Pałacyku w Starachowicach FB. Marek Materek
W Starachowicach praktycznie zakończył się remont zabytkowego Pałacyku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Budynek zmienił się nie do poznania. W ostatnich latach popadał w ruinę, ale teraz odzyskał blask. Po raz pierwszy pokazano zdjęcia odnowionych wnętrz. Są zachwycające. Zobaczcie galerię zdjęć.

Starachowicki Pałacyk zachwyca. Pokazano wnętrza

Stuletni starachowicki Pałacyk przy ulicy 3 Maja zmienił swoje oblicze. Prace budowlane praktycznie się zakończyły. Zostały drobne prace porządkowe. Dzięki inwestycji, na które Starachowice pozyskały zewnętrzne dofinansowanie, niszczejący od lat obiekt odzyskał dawny blask lada chwila ponownie stanie się tętniącym życiem miejscem spotkań.

W Pałacyku powstanie inkubator myśli społecznej

Po zakończeniu wszystkich prac, obiekt ma służyć lokalnej społeczności. Celem jest utworzenie tzw. "Impact Hubu", czyli inkubatora myśli społecznej. Będzie to miejsce, w którym mieszkańcy, młodzież, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych będą mogli się spotykać, organizować wystawy i inne cykliczne wydarzenia.

Zobaczcie zdjęcia:

– Stworzymy tu przestrzeń dla współdziałania, integracji, wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się od siebie przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, liderów społecznych i młodzieży – informuje Prezydent Miasta Marek Materek.
Starachowicki Pałacyk z bogatą historią

Starachowicki Pałacyk - historia

Pałacyk powstał w 1922 roku. Jak na ówczesne czasy, był to budynek bardzo okazały, budowany z przeznaczeniem na mieszkanie dyrektora starachowickiej Fabryki Amunicji. Szefowie Zakładów Starachowickich mieszkali tam do 1939 roku. Po wojnie budynek zaczął stopniowo popadać w ruinę. Potem kolejno wprowadzały i wyprowadzały się z niego różne instytucje. W budynku m.in. przez blisko ćwierć wieku mieściło się Przedszkole Miejskie, które zostało zamknięte na początku lat 90. Na cel tej inwestycji Gmina Starachowice zabezpieczyła około 12 milionów złotych.
Miejsce dla mieszkańców Starachowic

– Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym rewitalizujemy budynek pałacyku, w którym swoje siedziby będą mieć starachowickie organizacje pozarządowe i firmy – mówi prezydent Starachowic Marek Materek. – Chcemy tu stworzyć miejsce, w którym wszystkie instytucje, organizacje i firmy działające w Starachowicach będą się spotykały, integrowały i wymieniały doświadczeniami. Starachowiczanie doskonale znają to miejsce i wspominają je z sentymentem. Bardzo się ucieszą, że ponownie oddamy ten budynek do użytku.

Zobaczcie zdjęcia

W pierwszej kolejności, w ramach inwestycji, konieczna była rozbiórka dwóch historycznie późniejszych przybudówek przy Pałacyku. Obecnie budynek został rozbudowany o nowe skrzydło usytuowane po stronie północno-wschodniej, skomunikowane z obiektem istniejącym za pośrednictwem łącznika.

O nowym lokalu, który ma działać w starachowickim Pałacyku pisaliśmy tutaj:

W części historycznej budynku powstały – pomieszczenia techniczne, obsługi budynku, w obrębie parteru - kawiarnia z zapleczem i oranżerią, punkt informacji, sala biurowo-ekspozycyjna, toalety personelu oraz toalety ogólnodostępne, w obrębie I piętra – pomieszczenie organizacji pozarządowych, dwa pomieszczenia biurowe, pomieszczenie gospodarcze oraz toalety ogólnodostępne.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto