Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach już oficjalnie odebrany. Tak prezentuje się wewnątrz. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Mieszkania w budynku są kompleksowo wykończone i gotowe do wprowadzenia nowych lokatorów. Na podłogach położone są panele oraz płytki. Łazienki są wyposażone w urządzenia sanitarne, a aneks kuchenny wyposażony jest w zlewozmywak i kuchenkę.
Mieszkania w budynku są kompleksowo wykończone i gotowe do wprowadzenia nowych lokatorów. Na podłogach położone są panele oraz płytki. Łazienki są wyposażone w urządzenia sanitarne, a aneks kuchenny wyposażony jest w zlewozmywak i kuchenkę. UM Starachowice
Budynek mieszkalny przy ulicy Kościelnej w Starachowicach odebrany. 103 nowe mieszkania komunalne czekają już na nowych lokatorów. Kolejna inwestycja mieszkaniowa zakończona, a to oznacza poprawę standardu zamieszkania najemców gminnych lokali komunalnych. Zobaczcie jak blok i mieszkania prezentują się wewnątrz.

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach już oficjalnie odebrany

- Nowym budynkiem zastępujemy budynki ogrzewane kopciuchami, gdzie często trzeba korzystać z przenośnych toalet i zdroju ulicznego. Skracamy listę osób oczekujących na mieszkanie komunalne. Możliwość zamieszkania w nowym budynku otrzyma część osób od lat oczekujących na przyznanie lokalu z zasobu gminy. Często są to osoby z niepełnosprawnością. Lokale na parterze przystosowaliśmy z myślą o Nich właśnie – podkreśla prezydent Starachowic Marek Materek.

Budowa bloku Kościelna 52 B otwiera miastu drogę do uwolnienia terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej na osiedlu Bugaj. Ma to kluczowe znaczenie, by miasto posiadało grunty do zaoferowania inwestorom pod tworzenie nowych miejsc pracy.

- Nowa inwestycja mieszkaniowa na Kościelnej to również poprawa jakości powietrza na terenie miasta. Dzięki tej inwestycji w mieście zlikwidowanych zostanie kilkadziesiąt kopciuchów. Nowy budynek podłączony jest do miejskiej sieci ciepłowniczej – dodaje prezydent. Władze miasta odpowiednio wykorzystały miejskie grunty na realizację tego zadania. - Budynek usytuowaliśmy na działce, gdzie przez lata stał barak z lokalami socjalnymi. A przecież to miejsce jest bardzo dobre pod względem lokalizacji na miejskiej mapie. W pobliżu jest przecież przedszkole, szkoła, a ulica Kościelna to jedna z najważniejszych ulic na komunikacyjnej mapie autobusowych połączeń – podkreśla prezydent.

- Kolejna istotna kwestia to opłaty za media. W budynku zamontowaliśmy system przedpłatowy za media. Jeśli chcesz korzystać z ciepła, wody czy prądu to musisz za to zapłacić. W ten sposób walczymy z nieuczciwymi najemcami, którzy chcieliby korzystać z mediów na koszt innych mieszkańców, generując zaległości czynszowe – wyjaśnia prezydent.

Budynek mieszkalny przy ulicy Kościelnej to dwuklatkowy budynek o 4 kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji piwnicznej. Podziemia przeznaczone są w całości na komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne.

Kondygnacje nadziemne przeznaczone są na cele mieszkalne. Powstało tu łącznie 103 mieszkania komunalne o powierzchni od 26 do 40 metrów kwadratowych. Wykonawca uwzględnił również mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Są to dwa mieszkania znajdujące się na parterze budynku. Mają one powierzchnię 42 m2 i 62 m2. Wykonawcą inwestycji jest kielecka firma EKO-INVEST.

Na realizację całej inwestycji tj. budowę budynku, koszty dokumentacji projektowej, nadzory, wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej - Gmina pozyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 14 458 296,68 złotych. Koszt budowy budynku mieszkalnego zgodnie z umową wyniósł 19 407 010,33 złotych. Wykonawca zakończył prace w dniu 15 grudnia 2023 roku. W lutym tego roku po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie został podpisany protokół odbioru końcowego.

Inwestycja to nie tylko budowa samego budynku mieszkalnego. To również kompleksowe zagospodarowanie terenu, które obejmuje nasadzenia terenów zielonych, a także stworzenie terenów utwardzonych. Są one wykorzystane na dojścia, dojazdy oraz miejsca postojowe. Efektownie wygląda również plac zabaw, wyposażony w urządzenia dla dzieci. Nawierzchnia placu zabaw jest bezpieczna tj. antypoślizgowa, amortyzująca ewentualne upadki. Na terenie inwestycji jest również wydzielone miejsce na kontenery – systemowa wiata śmietnikowa.

Mieszkania w budynku są kompleksowo wykończone i gotowe do wprowadzenia nowych lokatorów. Na podłogach położone są panele oraz płytki. Łazienki są wyposażone w urządzenia sanitarne, a aneks kuchenny wyposażony jest w zlewozmywak i kuchenkę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto