MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Starachowicach tłumy na spotkaniu autorskim z profesorem Mirosławem Kowalskim. Zobacz zdjęcia

Kazimierz Cuch
Kazimierz Cuch
W czwartek wieczorem, w Sali Senatorskiej hotelu "Senator" w Starachowicach, były tłumy na spotkaniu autorskim z profesorem kardiologii, Mirosławem Kowalskim, starachowiczaninem, który promował swoją drugą książkę o swoim, światowym wędrowaniu.

Spotkanie autorskie z Mirosławem Kowalskim w Starachowicach

Profesor jest synem Józefa Kowalskiego, znanego starachowickiego działacza społecznego, historyka, regionalisty, Honorowego Obywatela Starachowic, założyciela i prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, autora kilku książek.

Jego syn, profesor Mirosław Kowalski, z Instytutu Kardiologii w warszawskim Aninie, prezentował swoją druga książkę podróżniczą „Wędrowanie pozostanie”. Opowiada o zabytkach, ciekawych miejscach pięciu państw: Malty, Mijamy(Birmy), Kuby, Azerbejdżanu i Ugandy. Profesor, jako zapalony podróżnik zwiedził ponad 100 krajów. Nie wyklucza, że powstaną kolejne tomy o tym wędrowaniu.

Ten tom poświęcił, dedykował swojej młodej żonie Annie. Bardzo pięknie, bardzo ciepło przedstawił ją na wieczornym spotkaniu. Napisał w dedykacji: „Ani, obok której przypadkowo usiadłem w autobusie miejskim na Malcie. Spotkanie to zmieniło moje życie…”. Teraz są szczęśliwym małżeństwem, mają dwoje dzieci.

Na sali słuchało profesora ponad 200 osób, w tym wicestarosta starachowicki, Dariusz Dąbrowski, radni miejscy i powiatowi Starachowic, szefostwo Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach, która organizowała spotkanie. Było wielu ludzi szeroko rozumianej starachowickiej kultury, oświaty, starachowickiego biznesu, wiele koleżanek i kolegów profesora z lat szkolnych w Starachowicach.

W imieniu Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach spotkanie prowadziły: Aldona Adamczyk i Edyta Smolińska. W przerwie spotkania był oryginalny poczęstunek, inny niż na podobnych spotkaniach autorskich w starachowickich placówkach kultury.

O profesorze

Mirosław Kowalski jest absolwentem starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki i Akademii Medycznej w Warszawie. Dlatego na sali było wielu jego kolegów i koleżanek z lat szkolnych. Była też obecna młodzież szkolna z tej szkoły.

Profesor ma wielkie uznanie, także wśród mieszkańców Starachowic, jako wybitny kardiolog. Pomógł wielu ludziom z naszego miasta. Specjalizuje się w leczeniu wrodzonych wad serca.

Pasjami pozazawodowymi profesora są podróże, muzyka i fotografia. Odwiedził już ponad 100 krajów. Przed 10 laty napisał książkę o Afryce, „Szkatułka pełna Sahelu”, którą najpierw prezentował w tej samej sali hotelu „Senator”, a kilka lat później, w starachowickiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto