Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Starachowicach przybyło 25 nowych wiat przystankowych. Tym sposobem wszystkie zostały już wymienione na nowe. Zobacz film i zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
W Starachowicach są już tylko nowoczesne wiaty przystankowe. Postawiono kolejne 25. Więcej zdjęć w galerii >>>>
W Starachowicach są już tylko nowoczesne wiaty przystankowe. Postawiono kolejne 25. Więcej zdjęć w galerii >>>>Urząd Miasta Starachowice
25 nowych wiat przystankowych zostało zamontowanych na terenie miasta Starachowice. Kwota za postawienie ich sięgała 270 tysięcy złotych, a Starachowice dołożyły do tego projektu jedynie 5 procent całej ceny. Marek Materek informował, że wszystkie wiaty przystankowe w mieście zostały już wymienione na nowe.

Nowe wiaty przystankowe dla miasta Starachowice

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 27 listopada, Marek Materek, prezydent Starachowic podkreślał, że postawienie nowych wiat to kontynuacja polityki miasta polegającej na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. - Zakończyliśmy kolejny etap dużego projektu europejskiego. Wiaty znajdują się w różnych lokalizacjach i są to przystanki dwumodułowe, trzymodułowe i jeden czteromodułowe – wyjaśniał prezydent.

Postawienie 25 wiat przystankowych kosztowało ponad 271 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy zewnętrznych, europejskich i krajowych. Mówiąc dokładniej - ze środków europejskich popłynęło prawie 231 tysięcy, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - ponad 27 tysięcy złotych. Z budżetu miasta popłynęło na ten cel 5 całej procent kwoty, czyli około 13,5 tysiąca złotych. Wykonawcą zadania została firma Sopel.

Wiaty powstały między innymi przy ulicach Moniuszki, Jana Pawła II, Alei Niepodległości czy ulicy Nowowiejskiej.

Zdjęcia z konferencji:

Planując ulokowanie przystanków na terenie miasta, urzędnicy starachowickiego magistratu uwzględniali spływające do nich opinie mieszkańców. Rozmieszczenie zaplanowano tak, by przystanki służyły jak największej liczbie mieszkańców. – Wymieniliśmy wszystkie wiaty na nowe. Jesteśmy w gotowości, aby wsłuchać się w kolejne oczekiwania i sugestie mieszkańców. Jeśli będą pilne potrzeby w tym zakresie, spróbujemy te sprawy załatwić - informował prezydent.

Wideo z konferencji:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto