Star Starachowice siódmy na koniec sezonu

Kamil Markiewicz
W meczu ostatniej kolejki klasy okręgowej Star Starachowice zremisował na wyjeździe z Zenitem Chmielnik 2:2. Do przerwy starachowicki zespół prowadził 2:0, po golach Bartłomieja Drabika w 27 i 35 minucie. Gospodarze kontaktową bramkę zdobyli w 73 minucie. Jej autorem był Kamil Olszewski. Do remisu w 90 minucie doprowadził Mateusz Zacharski.

Star, który wiosną przyłączył się do walki o awans do czwartej ligi ostatecznie zakończył zmagania na siódmej pozycji z dorobkiem 49 punktów. Do mistrza ligi Kamiennej Brody stracił aż 21 punktów.

Piłkarze starachowickiej drużyny po zakończeniu sezonu otrzymali wolne. Na razie nie wiadomo kiedy wznowią przygotowania do nowego sezonu. Ustali to nowy szkoleniowiec, którego nazwisko na razie nie jest znane. Zdzisław Spadło, który pod koniec kwietnia tymczasowo objął prowadzenie zespołu, zastępując na stanowisku trenera Jerzego Rota, podejmując pracę z drużyną seniorów zgodził się robić to tylko do końca sezonu.

Włodarze klubu będą musieli szukać nowego sternika. Wśród kandydatów na to stanowisko w trakcie sezonu wymieniało się między innymi byłego piłkarza Staru, który ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Kolejarzu Stróże - Rafała Wójcika. Do kwietnia prowadził on drugoligową Stal Stalowa Wola.