MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej otwarcia zaplecza sportowego przy stadionie w Starachowicach. Na razie trzeba go wyposażyć. Co tam się znajdzie? Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Tak wygląda zaplecze sportowe przy boisku do piłki nożnej przy ulicy Szkolnej w Starachowicach
Tak wygląda zaplecze sportowe przy boisku do piłki nożnej przy ulicy Szkolnej w Starachowicach Fot. UM Starachowice
Coraz bliżej otwarcia zaplecza sportowego przy stadionie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. Zanim to nastąpi niezbędne będzie wyposażenie budynku. Niebawem pojawią się tam meble wyposażenie i różne urządzenia.

Coraz bliżej otwarcia zaplecza sportowego przy stadionie w Starachowicach

Budowa i zakup wyposażenia budynku zaplecza sportowego przy ulicy Szkolnej jest drugim etapem rozwoju bazy sportowej w mieście. Kolejnym krokiem będzie budowa Stadionu Miejskiego. Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy tej niezwykle ważnej inwestycji zarówno dla klubów sportowych jak i kibiców. Przebudowa piłkarsko-lekkoatletycznego stadionu jest inwestycją bardzo oczekiwaną w mieście.

O rozbudowie starachowckiego stadionu pisaliśmy TUTAJ:

- Krajobraz starachowickiej bazy sportowej przy ulicy Szkolnej przez ostatnie kilka lat uległ sporym zmianom. Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz zmodernizowane boisko zwane popularnie Saharą to elementy tej przebudowy, które już służą mieszkańcom miasta. Obecnie czekamy na otwarcie zaplecza sportowego, ale zanim to nastąpi niezbędne jest dokonanie zakupu wyposażenia budynku – zapewniają pracownicy Urzędu Miejskiego.

Budynek zaplecza sportowego stadionu będzie służył mieszkańcom

Budynek zaplecza sportowego będzie częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Prace pochłonęły ponad 3 miliony złotych, a ich efektem jest budowa całkowicie nowego budynku, który będzie mógł jednocześnie pomieścić w tym miejscu 176 zawodników. Powstały tu szatnie, łazienki, pokoje dla sędziów, pomieszczenia biurowe czy sala konferencyjna. Okazały taras widokowy umożliwi komfortowe oglądanie meczów rozgrywanych na boisku ze sztuczną nawierzchnią – zapewnia Prezydent Miasta Marek Materek.

Nowy budynek jest dwukondygnacyjny wraz ze specjalnym podnośnikiem. Został on wprowadzony do inwestycji z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz mających problem z poruszaniem się. Powierzchnia zaplecza sportowego wynosi ponad 584 metrów kwadratowych.

W nowym budynku, który zastąpi wysłużone pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdzie się: 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala konferencyjna o powierzchni 40 metrów kwadratowych, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia.

Wyposażenie budynku zaplecza sportowego

Budynek zaplecza sportowego będzie wyposażony w meble, a na liście wyposażenia znajdują się stoły konferencyjne (17 sztuk) wraz z krzesłami, biurka, komody, szafki biurowe czy fotele. Część gospodarcza zostanie wyposażona w szafki do przechowywania środków czystości, apteczki ścienne oraz niezbędne szafki kuchenne i zlew. Budynek zaplecza ma służyć starachowickim sportowcom korzystającym z bazy sportowej. Na liście umeblowania budynku nie mogło więc zabraknąć składanego łóżka do masażu. Gmina planuje zakup dwóch takich przenośnych stołów. Łącznie na meble szacuje się wydanie ponad 83 tysięcy złotych.

Postępowanie przewiduje również zakup akcesoriów do sprzątania, artykułów gospodarstwa domowego oraz naczyń. Budynek zaplecza będzie wyposażony w odkurzacz przemysłowy, wózki na brudną i czystą odzież, kosze na śmieci oraz sprzęt niezbędny do mycia podłóg i szyb. Do prawidłowego funkcjonowania budynku niezbędny jest również zakup czajników bezprzewodowych, termosów na napoje gorące czy warników do wody o pojemności 20 litrów. Lista wyposażenia budynku zawiera również obowiązkowe pozycje jak sztućce, szklanki, filiżanki czy talerzyki. Szacunkowa wartość tej części zamówienia to około 35 tysięcy złotych.

Planowany jest też zakup trzech laptopów do pracy biurowej i obsługi sali konferencyjnej oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. W budynku zaplecza do dyspozycji klubów będą również urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, ksero, skaner), a także projektor i rzutnik multimedialny oraz rozwijany elektronicznie ekran. Kluby będą miały również dostęp do 50-calowego monitora czy mobilnego flipcharta. Planowany jest również zakup zewnętrznej elektronicznej tablicy wyników. Taka tablica ledowa w swoich parametrach posiadałaby możliwość wyświetlania czasu gry, wyniku, a jej widoczność miałaby wynosić 150 metrów.

Dodatkowo na wyposażeniu znajdzie się również profesjonalny bezprzewodowy system audio składający się z minimum dwóch kolumn głośnikowych o mocy 1000 Wat wraz ze statywami oraz mikrofonami bezprzewodowymi oraz „nagłownymi”. Wykonawca tego zamówienia ma również dostarczyć na wyposażenie zaplecza oświetlenie mobilne, a także dwa telebimy zewnętrzne służące jako tablice informacji umieszczone na statywach na tarasie budynku. Planowany jest również zakup parasolów tarasowych z aluminiowym stelażem. Ponad 30 tysięcy złotych Gmina Starachowice planuje przeznaczyć na zakup monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto