Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody, konkurs, doświadczenia i prezentacje na VI Festiwalu Nauki w Starachowicach

A.L.
Agnieszka Lasek-Piwowarska
Około 500 osób - uczniowie szkół z terenu powiatu starachowickiego, wzięło udział w zorganizowanym w poniedziałek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach VI Festiwalu Nauki.

ZOBACZ TAKŻE:
Białystok. Złodzieje pozbawili internetu i telewizji części osiedla

(Źródło:poranny.pl)

W hali lejniczej Muzeum swoje naukowe, techniczne, artystyczne i zawodowe osiągnięcia oraz różnorodne doświadczenia i pokazy prezentowali przedstawiciele szkół i placówek z powiatu starachowickiego. Wśród wystawców byli też przedstawiciele Opolskiego Latającego Muzeum Motoryzacji, którzy w tym roku przywieźli do Starachowic jednoślady, między innymi rower z automatycznymi przerzutkami, mobilne Planetarium Supernowa, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego czy Centrum Edukacji Przyrodniczej Geoparku z Kielc. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z Retro Grami komputerowymi i Świat Robotyki, gdzie między innymi można było spróbować zbudować własnego robota.

W kinie Kotłownia odbywał się finał konkursu uczniowskich prac naukowych. Do finału zakwalifikowano 12 zespołów. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów otrzymali uczniowie Wojciech Jarosiński i Mateusz Kozdęba z Gimnazjum numer 1 w Starachowicach, którzy zaprezentowali pracę na temat zmiany barwy wskaźników, w zależności od pH środowiska. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjlanych komisja najwyżej oceniła pracę zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego. Korneliusz Chodorek, Piotr Sulasz i Weronika Świderska zwyciężyli po zaprezentowaniu pracy na temat wpływu ciekłego azotu na materię organiczną. Organizatorem konkursu naukowego było I Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Nasza Jedynka”.

Podczas imprezy przyznano też Wawrzyńce – nagrody powiatu starachowickiego dla wyróżniających się uczniów. W kategorii naukowej, w zakresie nauk humanistycznych nagrodzono Katarzynę Bidzińską z I Liceum Ogólnokształcącego a w zakresie nauk matematyczno – fizycznych – Elizę Gębusię z Technikum numer 2.

W kategorii społecznej kapituła przyznała Wawrzyńce Paulinie Spadło z II Liceum i Oliwii Pomorskiej z III Liceum. W kategorii artystycznej w tym roku nagrodę otrzymały Karolina Rakowska z III Liceum i Dominika Jóźwiak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Natomiast w kategorii sportowej zwyciężyli Adrian Gunia z I Liceum i Ernest Kisiel z Technikum numer 2.

- Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki po raz kolejny potwierdza słuszność organizacji tego rodzaju wydarzeń, które mają na celu popularyzację nauk, głównie ścisłych i przyrodniczych wśród młodych ludzi – podsumowuje Paweł Kołodziejski, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach - Festiwal pomyślany sześć lat temu, jako impreza dedykowana młodzieży ponadgimnazjalnej, obejmuje dzisiaj nie tylko gimnazjalistów. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w niej uczniowie klas V i VI szkół podstawowych. W tym miejscu należy złożyć wielkie podziękowania nauczycielom i opiekunom, którzy dostrzegają potrzebę wkładania dodatkowego wysiłku w kształcenie przyszłych naukowców.

Festiwal Nauki odbył się pod patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto