Polecamy

W Starachowicach złodzieje kradną nawet sadzonki roślin z klombów! Zobaczcie zniszczenia (ZDJĘCIA)
[1/9]

W Starachowicach złodzieje kradną nawet sadzonki roślin z klombów! Zobaczcie zniszczenia (ZDJĘCIA)

W ostatnich tygodniach doszło w mieście do kilku aktów wandalizmu. Niszczone są nawet skwery i inne zielone miejsca, bowiem złodzieje wykopują nawet sadzonki roślin z klombów.

- W Starachowicach coraz częściej sięgamy po ekologiczne rozwiązania - mówi prezydent Marek Materek. - Dbamy o środowisko tworząc otoczenie przyjazne mieszkańcom. Niestety, sadzone rośliny i krzewy są nagminnie rozkradane. Dzieje się tak w różnych częściach miasta. Wykopywane i rozkradane są sadzonki róż, które posadziliśmy wzdłuż ulicy Kościelnej, podobnie jest z młodymi sadzonkami szałwii zasadzonej w pasie zieleni na wiadukcie. W tym roku, przy Pasażu Staffa już trzeci raz sadzimy rośliny ozdobne w donicach, które są rozkradane.

Stąd apel do służb a także do mieszkańców o czujność bo niszczone mienie to nasza wspólną własność, nie pozwólmy jej bezkarnie psuć. Reagujmy, jeżeli jesteśmy świadkami kradzieży, czy dewastacji i dzwońmy do Straży Miejskiej (41 274 62 48) lub do oficera dyżurnego Powiatowej Komendę Policji (41 276 02 05). Tylko wspólnie możemy wygrać ze złodziejami i wandalami.

Zobaczcie na kolejnych zdjęciach zniszczenia na terenie miasta.

Najnowsze wiadomości

reklama