MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Starachowicach pobiegli z pomocą dla trójki potrzebujących dzieci: Mai, Bartka i Juliana

A.L.
Agnieszka Lasek-Piwowarska
Już po raz drugi Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice było głównym organizatorem akcji „Biegiem z pomocą”. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w niedzielę 27 sierpnia, a zebrane podczas biegu i towarzyszącego mu festynu datki trafią na konta trójki chorych i potrzebujących pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci: chorych na rdzeniowy zanik mięśni Mai i Bartka oraz chorego na polineuropatię Juliana.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy biegowe: bieg główny wokół zalewu Lubianka, trzy biegi dla dzieci w różnym wieku i bieg w szpilkach. Łącznie, we wszystkich biegach wzięło udział 351 osób.

Bieg główny, przełajowy rozpoczął się po godzinie 14.00. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec sześciokilometrowy dystans wokół Lubianki. Ta trasę ruszyło 241 osób. Najszybszym bieg zajął około pół godziny. Kwadrans przed godziną 15 zaczęło padać. Większość biegaczy zdążyła dobiec na metę przed burzą, która na ponad pół godziny przerwała imprezę.

Około godziny 16 rozpoczęły się biegi dla dzieci. Najmłodsi – w wieku do 7 lat – przebiegli jedno okrążenie placu przy Lubiance - około 250 metrów, dzieci w wieku od 8 do 11 lat zmierzyli się z dystansem około półkilometrowym (dwa okrążenia), biegacze w wieku od 12 do 15 lat mieli do pokonania 750 metrów (trzy okrążenia). Łącznie, w trzech biegach dla dzieci wzięło udział 91 osób.
Potem był jeszcze bieg na szpilkach. Zgodnie z regulaminem buty biegaczek i biegaczy (w biegu na szpilkach wzięło udział dwóch panów) musiały mieć przynajmniej dziesięciocentymetrowy obcas. W tym biegu wzięło udział 19 osób. Nagrodę specjalną za najciekawszy kostium do biegu w szpilkach wygrała Agnieszka Deląg. Była też nagroda dla pana w szpilkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Najlepsi w poszczególnych biegach dostali puchary i nagrody. Puchary wręczyli prezydent Starachowic Marek Materek i członek zarządu powiatu starachowickiego Andrzej Sendecki.

W biegu głównym, w kategorii kobiet wygrała Kinga Kacuga ( z czasem 25, 10 minut). Drugie miejsce wywalczyła Wanda Góźdź, trzecie – Kinga Brzoszkiewicz.

Wśród mężczyzn najszybszy w biegu przełajowym, z czasem 23,32 minuty był Damian Kutera. Drugie miejsce zdobył Wojciech Jarosz, trzecie – Jacek Długosz.

Podczas biegów trwała zbiórka pieniędzy na rzecz Mai, Bartka i Julka. Były kiermasze i krótka licytacja. Zebrano prawie 8 tysięcy złotych. Dalsza zbiórka i licytacje będą przeprowadzone podczas Dni Starachowic, które odbędą się w najbliższy weekend – od 1 do 3 września.

Głównym organizatorem biegu było Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Współorganizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Starachowickie Centrum Kultury. W organizacji biegu pomagało wiele firm, organizacji, stowarzyszeń i osoby prywatne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto