Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa podsumowuje rok i przedstawia plany. Wielka inwestycja w windy

Kazimierz Cuch
Ostatnie, uroczyste podsumowanie w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, było w styczniu 2020 roku.
Ostatnie, uroczyste podsumowanie w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, było w styczniu 2020 roku. Fot. Kazimierz Cuch
Udostępnij:
Szefostwo i członkowie Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przez wiele lat, w styczniu, uroczyście podsumowywali miniony rok. Zawsze były wspomnienia, lampka szampana, życzenia i podziękowania dla działaczy spółdzielczych. Już drugi rok z rzędu nie będzie w spółdzielni takiego podsumowania na żywo. Szefostwo spółdzielni przedstawiło jednak aktualną sytuację i plany na najbliższy czas.

O wynikach ubiegłego roku spółdzielcze Rady Osiedli i Rady Nieruchomości będą informowane korespondencyjnie.

Co roku na spotkanie przychodziło ponad 100 najaktywniejszych działaczy rad osiedli, rad nieruchomości i gospodarzy domów. Te doroczne spotkania były bardzo ważnym elementem integracji mieszkańców spółdzielczych mieszkań. Bez tych kilkuset osób, zaangażowanych w rady osiedli i 56 rad nieruchomości, nie byłoby możliwe dobre funkcjonowanie spółdzielni.

Mimo pandemii, udany rok
Jak informuje Marek Skiba, prezes Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, rok 2021 w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie mieszka 20 tysięcy w 6000 mieszkań, w 143 budynkach wielorodzinnych, mimo pandemii koronawirusa był udanym rokiem.

Realizowano bardzo kosztowną wymianę wind w spółdzielczych wieżowcach. Jest ich 35 sztuk. Wymieniono połowę, na bardzo nowoczesne, bardzo bezpieczne windy produkcji szwajcarskiej. Do 2024 roku będzie wymieniona reszta wind na takie same. Dotąd Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wydała na to prawie 2,5 miliona złotych.

Trwa wymiana wodomierzy na nowoczesne, z radiowym odczytem zużycia wody. W ten sposób pracownicy spółdzielni nie muszą wchodzić do mieszkań, by odczytać stan tradycyjnego wodomierza.

Opracowano dokumentację na wymianę wewnętrznych linii zasilających mieszkania spółdzielcze w energię elektryczną. Dotychczasowe przewody i kable aluminiowe, pozwalające na użytkowanie w jednym mieszkaniu urządzeń elektrycznych o mocy nie większej nie 5 kilowatów, zostaną zastąpione przez przewody miedziane z limitem mocy dla jednego mieszkania 15 kilowatów. To pozwoli na wymianę kuchenek gazowych na elektryczne.

Dla bezpieczeństwa członków spółdzielni, w czasie pandemii, zorganizowano Biuro Obsługi Klienta na parterze spółdzielcze-go budynku przy ulicy Wojska Polskiego 9. Jest kasa, jest punkt zgłoszeń usterek i inne. Mieszkaniec w jednym miejscu może załatwić wszystkie sprawy związane z jego spółdzielczym mieszkaniem. Inne sprawy, inne informacje spółdzielnia załatwia ze swoimi członkami korespondencyjnie, w zdecydowanej większości poprzez Internet.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie