Pilskie akrobatki z powodzeniem rywalizowały w Wiosennych Mistrzostwach w Poniecu

Wiesław Szmagaj
W zawodach, które odbyły się w Poniecu, pilski klub reprezentowało 20 zawodniczek i wszystkie przywiozły medal SS Arabeska Piła
Zawodniczki Stowarzyszenia Sportowego Arabeska Piła z powodzeniem wystartowały w Wiosennych Mistrzostwach w Akrobatyce i Fitness.

W Poniecu odbyły się III Wiosenne Mistrzostwa w Akrobatyce i Fitness. Była to duża impreza, w której uczestniczyło ponad 400 zawodniczek i zawodników z różnych klubów. Widzowie zgromadzeni na trybunach obejrzeli ponad 140 pokazów gimnastycznych o różnym stopniu trudności i zaawansowania. Dla uczestników przygotowano dwie strefy do prezentacji.

Pilski klub reprezentowało 20 zawodniczek i wszystkie przywiozły medal. Pilanki występowały zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W startach indywidualnych złoty medal zdobyła Liliana Robaszyńska w kategorii pierwszy krok, srebrny wywalczyła Emma Neumann-Dolik w kategorii premium, a brązowy krążek w tej samej kategorii przywiozła Bianka Piasecka.

W ćwiczeniach zespołowych złoty medal w trójce open zdobyły: Amelia Urban, Lena Wójcik oraz Liliana Michowska, a Elżbieta Rudnicka, Jagoda Pląskowska i Zofia Wojtasik zajęły pierwsze miejsce w trójce youth. Z kolei Klaudia Knioła, Liliana Szuster i Karina Staręga oraz Alicja Barnatowicz, Izabela Fortuniak i Alicja Sienkiewicz uplasowały się na trzecim miejsce w kategorii youth. Występy pilanek można więc uznać za udane.