Sławomir Sijer
Maria Pytel z Szymanowski Triathlon Team Starachowice została wicemistrzynią Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim - 750 metrów pływania + 20 kilometrów jazdy rowerem + 5 kilometrów biegu. Mistrzostwa rozegrano w Rumii.

Zawodniczki zafundowały kibicom nie lada emocje. Maria Pytel od początku znajdowała się w prowadzącej grupie 4 dziewczyn, które biegły razem jeszcze po jeździe na rowerze. Ostatnie 500 metrów, to był istny thriller z wciąż zmieniającymi się na prowadzeniu zawodniczkami. Ostatecznie do zwycięstwa zabrakło starachowczance 1 sekundy!

W konkurencji mężczyzn 5 miejsce zajął Przemysław Szymanowski.

- Jesteśmy mega zadowoleni, daliśmy dziś z siebie wszystko. Gratulacje dla pozostałych zawodników za super walkę. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom i kibicom za wielowymiarowe wsparcie - powiedział Przemek Szymanowski.