Polecamy

Leniwa sobota na “kultowych” Piachach w Starachowicach (ZDJĘCIA) © Kazimierz Cuch
[1/11]

Leniwa sobota na “kultowych” Piachach w Starachowicach (ZDJĘCIA)

Mimo nie najlepszej pogody na kąpielisku Piachy w Starachowicach pojawiali się pojedynczy wypoczywający i kąpiący się. Ratownicy kończyli kurs dla nowych ratowników wodnych.

Piachy są jedynym otwartym kąpieliskiem w Starachowicach. W drugim kąpielisku Lubianka, woda jest spuszczona i w tym roku na pewno nie będziemy się tam kąpać. Jak zapewnił nas Patryk Bebelski szefujący w sobotę ratownikom na Piachach, ten akwen jest przygotowany do sezonu, który oficjalnie rozpoczyna się 24 czerwca, po Nocy Świętojańskiej.

W sobotę instruktorzy ratownictwa wodnego kończyli kurs dla kandydatów na nowych ratowników. My trafiliśmy na ostatnią konkurencję, sprawne pływanie łodzią ratunkową. Na kurs zgłosiło 16 osób.

W sezonie, na Piachach kąpią się Starachowice, Skarżysko-Kamienna i Ostrowiec Świętokrzyski. Bo Piachy to wręcz “kultowe” kąpielisko miasta i okolicy. Do najczystszego kąpieliska w regionie świętokrzyskim, w szczycie sezonu, na różne sposoby przybywa tysiące starachowiczan. Tym opłaca się przyjechać nawet na kilka godzin, po pracy. Co najmniej do połowy sierpnia kąpielisko będzie miało pierwszą klasę czystości wody. Potem czystość wody obniża się z powodu niechlujstwa kąpiących się.

Na wypoczywających na Piachach czekają kajaki, rowery wodne, czterech stałych ratowników i kilku tak zwanych “społecznych”. Dostali nową lodź motorową. Kierownikiem kąpieliska będzie Marek Basiak. Poprawiła się tutejsza gastronomia, wygląda już nieźle. Bez zmian jest płatny, gruntowy parkingu dla samochodów. W pełni sezonu nie jest w stanie pomieścić wszystkich samochodów i stoją one na każdym skrawku wolnego miejsca.

>>> ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH <<<

Najnowsze wiadomości

reklama