Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz "Rodziny" w Brodach. Było wielu gości

Kazimierz CUCH
Wszystkich powitali szefowie Rodziny, Sławomir Czarnecki (z prawej) i Ryszard Kutera
Wszystkich powitali szefowie Rodziny, Sławomir Czarnecki (z prawej) i Ryszard Kutera Kazimierz Cuch
Stowarzyszenie Profilaktyczno- Społeczne „Rodzina” w Brodach, zorganizowało w październiku uroczyste obchody 17-lecia swojego istnienia i bardzo skutecznego działania. Było wielu oficjalnych gości.

Najpierw w kościele parafialnym w Krynkach została odprawiona rocznicowa msza św. Celebrę prowadził ksiądz profesor Marek Dziewiecki z Radomia. Po niej wszyscy przeszli do pobliskiej Szkoły Podstawowej. Tu odbyła się część oficjalna uroczystości rocznicowych. Głównym punktem obchodów było Jesienne Brodzkie Forum Trzeźwościowe. Forum otworzył wykład wspomnianego księdza profesora, autorytetu w dziedzinie psychologii, wychowania oraz terapii uzależnień. Tytuł wykładu „Człowiek między uzależnieniem, a wolnością”.

Spotkanie rocznicowe zorganizowano jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Przybyli na nie: Bożena Wrona, przewodnicząca Rady Powiatu, Andrzej Przygoda, były wójt Brodów, teraz szef promocji w powiecie, Marzena Bernat, obecna wójt Brodów, Stanisław Wrona, przewodniczący Rady Gminy Brody, Jan Kosiela, sekretarz gminy, księża z parafii w Krynkach.

Była liczna delacja podobnych środowisk profilaktycznych z Końskich, Stąporkowa, Skarżyska-Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia, Staszowa.

Wszyscy zostali uroczyście przywitani przez Sławomira Czarneckiego- prezesa Rodziny i Ryszarda Kuterę- jego zastępcę. Szefowie wręczyli dyplomy osobom wspierającym działalność „Rodziny”, dziękowali licznym sponsorom, patronom uroczystości. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, na trzeźwo

Bardzo sprawna organizacja

Zainteresowanie działaniami Stowarzyszenia Profilaktyczno- Społecznego „Rodzina” w Brodach wynika z ogromnej aktywności ludzi, którzy zerwali z nałogiem i się tego nie wstydzą. Na imprezach, które stowarzyszenie zorganizowało wspólnie lub samodzielnie w tym roku, było kilka tys. ludzi.

Od kilku lat wydają paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących z terenu gminy, wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku robią to już zgodnie z najnowszymi wytycznymi Unii Europejskiej. Wiele instytucji w Polsce nie poradziło sobie z tymi wymogami i zaprzestało wydawania żywności, która zalega magazyny Banków Żywności.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto