Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Intensywne prace w Parku Miejskim w Starachowicach. Zobaczcie, jak się zmienia

(sts)
Z dnia na dzień zmienia się wygląd Parku Miejskiego imienia Stefana Żeromskiego w Starachowicach. Ten blisko 10 hektarowy kompleks zieleni, to obecnie największy w mieście plac budowy. ZOBACZ NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>

- Rewitalizacja Parku Miejskiego, to aktualnie jedna z największych inwestycji realizowanych przez Gminę Starachowice – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 12,5 mln zł. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z dwóch działań: „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo” oraz „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma Freedom ze Skarżyska Kamiennej. Zgodnie z projektem zaplanowano tu szereg działań, które odmienią starachowicki park, będzie nawiązanie do historii tego miejsca ale będzie także wiele nowoczesnych rozwiązań wskazanych przez mieszkańców.

- Prace w parku trwają od kilku miesięcy i pierwsze efekty są już widoczne. W części parku, od strony ul. Radomskiej, trwa budowa obiektu gastronomicznego, na dachu którego będzie się znajdował się taras widokowy – mówi prezydent - Po zakończonej budowie ogłosimy przetarg na dzierżawę tego obiektu. Tuż obok budynku zlokalizowane będą łąki kwietne, tu także swój początek będzie miała ścieżka żelaza. Rozpoczęto także remont, dawnej „chatki Baby Jagi”, zlokalizowanej przy wejściu do parku od strony ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Trwa budowa alejek parkowych w górnej części kompleksu, przy których staną ławki, kosze i oświetlenie parkowe. Wykonano także przyłącze, którym popłynie prąd do muszli koncertowej, która stanie w parku.

- Po zakończeniu wszystkich prac teren parku będzie przyjazny osobom w każdym wieku, tak jak przed laty – zapewnia prezydent.

Projekt zakłada także między innymi modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, montaż stołów do gier, stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku oprócz ławek, pojawią leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi.


POLECAMY RÓWNIEŻ:
Największy aquapark w regionie już na finiszu
Z dnia na dzień zmienia się wygląd Parku Miejskiego imienia Stefana Żeromskiego w Starachowicach. Ten blisko 10 hektarowy kompleks zieleni, to obecnie największy w mieście plac budowy. ZOBACZ NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>> - Rewitalizacja Parku Miejskiego, to aktualnie jedna z największych inwestycji realizowanych przez Gminę Starachowice – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 12,5 mln zł. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z dwóch działań: „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo” oraz „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”. Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma Freedom ze Skarżyska Kamiennej. Zgodnie z projektem zaplanowano tu szereg działań, które odmienią starachowicki park, będzie nawiązanie do historii tego miejsca ale będzie także wiele nowoczesnych rozwiązań wskazanych przez mieszkańców. - Prace w parku trwają od kilku miesięcy i pierwsze efekty są już widoczne. W części parku, od strony ul. Radomskiej, trwa budowa obiektu gastronomicznego, na dachu którego będzie się znajdował się taras widokowy – mówi prezydent - Po zakończonej budowie ogłosimy przetarg na dzierżawę tego obiektu. Tuż obok budynku zlokalizowane będą łąki kwietne, tu także swój początek będzie miała ścieżka żelaza. Rozpoczęto także remont, dawnej „chatki Baby Jagi”, zlokalizowanej przy wejściu do parku od strony ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Trwa budowa alejek parkowych w górnej części kompleksu, przy których staną ławki, kosze i oświetlenie parkowe. Wykonano także przyłącze, którym popłynie prąd do muszli koncertowej, która stanie w parku. - Po zakończeniu wszystkich prac teren parku będzie przyjazny osobom w każdym wieku, tak jak przed laty – zapewnia prezydent. Projekt zakłada także między innymi modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, montaż stołów do gier, stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku oprócz ławek, pojawią leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi. POLECAMY RÓWNIEŻ: Największy aquapark w regionie już na finiszu Iwona Tamiołło, UM Starachowice
Z dnia na dzień zmienia się wygląd Parku Miejskiego imienia Stefana Żeromskiego w Starachowicach. Ten blisko 10 hektarowy kompleks zieleni, to obecnie największy w mieście plac budowy.
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto