Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie remont ulicy Lenartowskiej na osiedlu Michałów w Starachowicach. To nie koniec zmian. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Ulica Lenartowska w Starachowicach doczeka się remontu. Więcej na kolejnych zdjęciach
Ulica Lenartowska w Starachowicach doczeka się remontu. Więcej na kolejnych zdjęciach UM Starachowice
Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na remont ulicy Lenartowskiej. Będzie nowa jezdnia, chodniki i trawniki. To zapowiedź kolejnych zmian na osiedlu Michałów.

Będzie remont ulicy Lenartowskiej na osiedlu Michałów w Starachowicach

- Lenartowska to jedna z najważniejszych dróg na osiedlu Michałów. Mowa o osiedlu, o którym często mówiono, że zostało zapomniane przez Boga i ludzi. Zmieniliśmy to. Dziś Michałów to osiedle na którym wiele się dzieje – podkreśla prezydent Marek Materek.

Ulica Lenartowska w Starachowicach - zobacz galerię zdjęć

Na liście inwestycji, które już zostały zrealizowane na Michałowie warto wymienić kompleksową modernizację Szkoły Podstawowej nr 2, w tym budowę kompleksu lekkoatletycznego przyczyniającego się do zwiększenia zainteresowania sportem wśród uczniów tej szkoły. Społeczność osiedla cieszy również zakup nowego wozu strażackiego dla miejscowej straży pożarnej OSP , a także remonty miejscowych ulic.

-Wykonaliśmy ul. Strażacką, Stalowników, Powstania Styczniowego, Letniskową, łącznik pomiędzy ul. Turystyczną a Składową, łącznik między Kuczowem - Lenartowską a Ostrowiecką. Na liście zrealizowanych ulic mamy również budowę ul. Fryderyka Lempe i wykonany remont dwóch drewnianych mostów – wymienia prezydent.

Ulica Lenartowska w Starachowicach - zobacz galerię zdjęć

Ogłoszony przetarg na remont ulicy Lenartowskiej to kolejny krok w stronę przebudowy całego osiedla. Na to zadanie Gmina Starachowice otrzymała 80-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,5 miliona złotych. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad dwóch milionów złotych.

Ulica Lenartowska - co zostanie zrobione

Główny zakres zamówienia obejmuje:

  • wymianę istniejącej nawierzchni bitumicznej jezdni o szerokości od 5,3 m do 6,0 m,
  • wymianę istniejącej nawierzchni z płyt betonowych chodnikowych na nawierzchnie z kostki brukowej betonowej – szerokość od 0,9 m do 2,5 m,
  • wymianę istniejącej nawierzchni zjazdów z trylinki na kostkę brukową betonową,
  • wzmocnienie istniejących podbudów,
  • roboty rozbiórkowe (frezowanie profilujące istniejącej nawierzchni bitumicznej jezdni śr. gr. do 8 cm, rozbiórka istniejącej nawierzchni chodników, rozebranie istniejącej nawierzchni z trylinki zjazdów,
  • roboty bitumiczne i wzmocnienie podbudowy (wzmocnienie podbudowy – doziarnienie gr. 8 cm kruszywem 0-31,5 mm,warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr.4 cm, warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr.4 cm,
  • roboty brukarskie i wzmocnienie podbudowy (wzmocnienie podbudowy – doziarnienie gr. 25 cm kruszywem 0-31,5 mm,wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej pełnej gr. 8 cm)
  • wykonanie oznakowania,
  • wykonanie trawników.

Remont ulicy Lenartowskiej to nie koniec prac inwestycyjnych zaplanowanych przez miasto na osiedlu Michałów.
- Przed nami wiele zadań i planów inwestycyjnych. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 o halę sportową i sale lekcyjne dla oddziałów specjalnych dla dzieci ze spektrum autyzmu. Budowa ul. Wschodniej i ul. Kornatka. I to nie koniec listy. Zmieniamy Michałów z czynnym udziałem mieszkańców dzielnicy za co serdecznie dziękuję – podsumował prezydent Materek.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto