Powiat starachowicki grał w Pucharze Tymbarku

/dor/
Szkoła Podstawowa z Krynek rywalizowała między innymi w kategorii dziewcząt do 8 lat. Zajęła trzecie miejsce w swojej grupie i nie awansowała do dalszej fazy turnieju Michał Stańczyk
W podkieleckich Nowinach rozegrane zostały wojewódzkie finały turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem.

W sumie uczestniczyło w nim 77 drużyn z Kielecczyzny. Zagrało aż 708 zawodników.
W tym gronie byli też, oczywiście, przedstawiciele powiatu starachowickiego. Mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych szkół z województwa świętokrzyskiego. Dziewczęta rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12, podobnie jak i chłopcy.

W kategorii dziewcząt do 8 lat rywalizowała Szkoła Podstawowa Krynki. W grupie F uzyskała następujące wyniki: SP 13 Skarżysko-Kamienna - SP Bieliny 0:3, PSP Kunów - SP Krynki 3:0, SP 13 Skarżysko-Kamienna - PSP Kunów 0:7, SP Bieliny - SP Krynki 1:0, SP 13 Skarżysko-Kamienna - SP Krynki 0:2, SP Bieliny - PSP Kunów 0:4.
W rozgrywkach grupowych szkoła z Krynek zajęła trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów i stosunkiem bramek 2-4. Nie awansowała do dalszej fazy turnieju.

W rywalizacji chłopców do 8 lat również wystąpiła Szkoła Podstawowa Krynki. W grupie B padły następujące wyniki: SP Krynki - DAP I Kielce 0:12, SP Ożarów - Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 0:5, SP Krynki - SP Ożarów 0:1, DAP I Kielce - Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 0:1, SP Krynki - Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 0:3, DAP I Kielce - SP Ożarów 3:0. Chłopcy z Krynek zajęli czwarte miejsce w grupie, bez zdobyczy punktowej. Nie awansowali do kolejnej fazy turnieju.

W kategorii chłopców do 10 lat zagrała Szkoła Podstawowa Chybice. W grupie J uzyskała wyniki: SP Chybice - SP Rytwiany 0:6, SP 13 Skarżysko-Kamienna - AP Końskie 0:3, SP Chybice - SP 13 Skarżysko-Kamienna 0:4, SP Rytwiany - SP II Chmielnik 1:1, SP Chybice - SP II Chmielnik 0:2, SP Rytwiany - SP 13 Skarżysko-Kamienna 6:1. Zajęła ostatnie miejsce w grupie, bez zdobyczy punktowej, nie awansowała do kolejnej fazy turnieju.
[podobne][zaj_kat]

W kategorii chłopców do 12 lat w grupie D rywalizowała Szkoła Podstawowa Wielka Wieś. W tej grupie padły następujące wyniki: SP Chęciny - AP Końskie 0:4, SP Wielka Wieś - Hetmanek I Włoszczowa 0:8, SP Chęciny - SP Wielka Wieś 6:1, AP Końskie - Hetmanek I Włoszczowa 4:2, SP Chęciny - Hetmanek I Włoszczowa 0:9, AP Końskie - SP Wielka Wieś 10:0.
Wielka Wieś zajęła czwarte miejsce w swojej grupie, bez zdobyczy punktowej, i nie wywalczyła awansu do kolejnej fazy tych ciekawych rozgrywek piłkarskich.