Ciekawy turniej tenisa stołowego w Wąchocku

dor
Francuz Nicolas Bastiao (z lewej) wygrał turniej w Wą-chocku, drugi był Wiesław Mazurek. Archiwum organizatora
W hali sportowej przy Gimnazjum Publicznym w Wąchocku odbył się Turniej Tenisa Stołowego „O Puchar Honorowego Sołtysa Wąchocka”.

Łącznie w turnieju uczestniczyły 72 osoby. Dla najlepszych zawodników zostały ufundowane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii open kobiet rywalizowało 16 pań, a w kategorii open mężczyzn 56 zawodników.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, śląskiego oraz zawodnik z Francji.

W kategorii open kobiet najlepsze były: 1. Monika Borewicz (RSSiRON Start Radom), 2. Magdalena Gaborska (MZKS Alit Ożarów), 3.Natalia Król (Feniks Jaworznia).

W kategorii open mężczyzn w pierwszej trójce uplasowali się: 1. Nicolas Bastiao (Francja), 2. Wiesław Mazurek (STS Szydłowiec), 3. Jan Molenda (KTS Energia Kozienice).
- Turniej rozegrany został pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok, na druga edycję tej imprezy - powiedział Robert Janus, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)